Dla kogo kontrola zużycia paliwa? 14 października 2019

AUTOMONITORING to system kontroli zużycia paliwa, który zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy z myślą o aplikacjach w samochodach osobowych, dostawczych i ciężarowych. System rejestruje rzeczywisty poziom paliwa w zestawieniu z przebytą trasą, dzięki czemu możemy precyzyjnie określić zużycie paliwa na kolejnych kilometrach, jednocześnie identyfikując wszelkie nieprawidłowości.

Dodatkowo system został wyposażony w moduł analizy zdarzeń tankowania, który zapamiętuje zdarzenia tankowania. To ułatwia weryfikację faktur oraz rozliczenie paliwa na poszczególnych trasach.

Jak działa kontrola paliwa?

Kontrola zużycia paliwa to elastyczne rozwiązanie, które możemy dostosować do potrzeb i oczekiwań klienta m.in. poprzez skalowanie dokładności pomiaru. W zależności od celów, do jakich ma służyć kontrola paliwa poziom paliwa w pojazdach możemy kontrolować na jeden z trzech sposobów:

Monitorowanie ruchów pływaka to najprostszy ze sposobów kontroli zużycia paliwa. Ze względu na poruszanie się paliwa w baku podczas jazdy metoda ta nie pozwala uzyskać bardzo precyzyjnych pomiarów, dlatego też polecamy ją tym klientom, którzy takowych nie potrzebują. W przypadku, kiedy zależy nam na jak najdokładniejszych wynikach pomiaru zużycia paliwa wykorzystujemy sondy paliwa.

Kontrola zużycia paliwa w przedsiębiorstwie

AUTOMONITORING to system niezwykle uniwersalny, który z łatwością dostosowujemy do indywidualnych potrzeb i wymogów klienta. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, system monitorowania zużycia paliwa może być wykorzystywany w różnych pojazdach. Zaprojektowaliśmy go w taki sposób, żeby umożliwiać skuteczną kontrolę zużycia paliwa i zdarzeń tankowania w samochodach flotowych, niezależnie od tego czy są to pojazdy osobowe, dostawcze czy ciężarowe.

Z zalet systemu korzystają przede wszystkim firmy, które ze względu na specyfikę pracy potrzebują danych o zużyciu paliwa na poszczególnych trasach. Wśród Naszych Klientów są więc firmy transportowe, a także firmy zatrudniające mobilnych serwisantów oraz przedstawicieli handlowych. Kontrola zużycia paliwa to system, który sprawdza się wszędzie tam, gdzie dochodziło do nieprawidłowości i nadużyć w zakresie użytkowania pojazdów firmowych, a także tam gdzie firma chce takich sytuacji uniknąć. System jest bezinwazyjny, dzięki czemu może być bez obaw stosowany w pojazdach leasingowanych, a także samochodach użytkowanych w ramach wynajmu długoterminowego.