Rozwijanie firmy transportowej – pomocne narzędzia 14 października 2020

monitoring pojazdówDlaczego podczas gdy jedne firmy transportowe odnoszą sukcesy, inne balansują na krawędzi rentowności? Z jakich narzędzi możemy skorzystać, żeby umożliwić naszej marce rozwój, jednocześnie zapewniając stały dochód z prowadzonej działalności? Niezależnie od tego, czy specjalizujemy się w przewozie osób czy transporcie towarów, przewozach krajowych czy zagranicznych nasza firma jest narażona na wysokie koszty uzyskania przychodu, które są w znacznej mierze uzależnione od cen paliw oraz tego, jak zarządzamy flotą w tym aspekcie.

Już przykład firm spoza branży transportowej dowodzi, iż prawidłowe zarządzenie flotą firmową oraz wydatkami związanymi z jej eksploatacją i utrzymaniem pozwala wygenerować duże oszczędności. Jednym z kluczowych aspektów jest tutaj monitoring pojazdów, który zapewnia kompleksową wiedzę na temat prędkości, zużycia paliwa czy historii przejazdów i zdarzeń tankowania. Jak to rozwiązanie może Ci pomóc w rozwijaniu firmy transportowej?

Monitoring pojazdów a sukces firmy transportowej

Monitoring pojazdów pozwala nie tylko na skuteczne wykrywanie nadużyć pojazdów służbowych oraz redukcję kosztów paliwa i eksploatacji floty. To także bardzo efektywne narzędzie do śledzenia pojazdów, które umożliwia pozyskiwanie informacji o lokalizacji transportowanych towarów lub materiałów w czasie rzeczywistym. W praktyce, dysponując wiedzą na temat bieżącej lokalizacji samochodu przewożącego dane towary możemy skutecznie zarządzać dostawami do klienta, podnosząc tym samym poziom obsługi i wyróżniając się na tle konkurencji. Jednocześnie, dzięki skutecznemu monitoringowi jesteśmy w stanie relatywnie szybko zidentyfikować możliwe opóźnienia w dostawach i powiadomić o nich klienta, co z pewnością wpłynie na to, jak będziemy postrzegani jako firma transportowa. To oczywiście nie wszystko.

Częstym problemem w przypadku firm transportowych bywają „zagubione przesyłki”, które nie tylko generują straty finansowe, ale przede wszystkim odbijają się na renomie firmy jako rzetelnego przewoźnika. Monitoring pojazdu oraz monitoring ładunku to rozwiązania umożliwiające szybkie i sprawne wykrywanie nieautoryzowanych rozładunków na nieplanowanych postojach. To także skuteczne narzędzie w walce z okradaniem samochodów dostawczych przez osoby trzecie. Dodatkową ochronę umożliwiają usługi związane z automatycznym uruchamianiem procedury alarmowej. W przypadku kradzieży samochodu lub innego niebezpiecznego dla kierowcy/ładunku zdarzenia system przeprowadza szereg działań weryfikujących zagrożenie, a w razie jego potwierdzenia umożliwia szybki i sprawny kontakt z odpowiednimi służbami. Krótki czas reakcji w wielu sytuacjach pozwala ograniczyć straty do minimum, a dyskrecja systemu monitorowania pojazdów GPS sprawia, że najczęściej pozostaje on aktywny jeszcze przez długi czas po kradzieży, co ułatwia szybkie odnalezienie i odzyskanie samochodu wraz z ładunkiem.