MONITORING
POJAZDÓW

AUTOMONITORING jest profesjonalnym narzędziem do zarządzania pojazdami, pozwalającym na pełną kontrolę i monitoring pracy pojazdów. System służy do nadzoru i lokalizacji pojazdów z wykorzystaniem danych dostarczanych przez zamontowane w pojazdach pozycjonery GPS.

Lokalizacja pojazdów możliwa jest ze wszystkich urządzeń z dostępem do internetu oraz aplikacji przygotowanych na urządzenia mobilne:

SKONTAKTUJ SIĘ Z DORADCĄ
system monitorowania pojazdów

ZOBACZ OFERTĘ VIASAT MONITORING

JAK TO DZIAŁA?

LOKALIZUJ I KONTROLUJ SWOJE POJAZDY

system gps do lokalizacji samochodu

MONTUJEMY
UKRYTY POZYCJONER
W TWOIM SAMOCHODZIE.

system gps do lokalizacji samochodu

LOKALIZUJEMY POJAZD
PRZEZ 24H ZA POMOCĄ
SYSTEMU SATELITARNEGO.

system gps do lokalizacji samochodu

KORZYSTASZ Z URZĄDZENIA
PODŁĄCZONEGO DO INTERNETU
I MONITORUJESZ SWOJE POJAZDY.

KORZYŚCI Z AUTOMONITORINGU

system lokalizacji gps warszawa gps samochody ciężarowe

LOKALIZUJESZ SWOJE POJAZDY

System AUTOMONITORING to możliwość śledzenia pojazdu w czasie rzeczywistym oraz pełna wiedza na temat prędkości, zużycia paliwa czy historii przejazdów.

Wszystkie informacje są zbierane w oparciu o niezwykle precyzyjne mapy – TARGEO, NAVTEQ oraz GOOGLE, które pozwalają na śledzenie pojazdu z dokładnością do 5m. Wystarczy telefon z zainstalowaną aplikacją, aby w czasie rzeczywistym lokalizować swoje pojazdy.

system lokalizacji gps warszawa gps samochody ciężarowe

KONTROLUJESZ ZUŻYCIE PALIWA

Funkcjonalność AUTOMONITORINGU pozwala na dokładne badanie zużycia paliwa, analizę zdarzeń tankowania oraz rozliczanie kilometrów.

Poziom oraz zużycie paliwa jest monitorowane na dwa sposoby – moduł CAN oraz sonda paliwa. Pozwala to precyzyjnie określić realne zużycie zasobów na konkretnych trasach, skutecznie wykrywać nadużycia pojazdów służbowych oraz redukować koszty paliwa i eksploatacji floty.

system lokalizacji gps warszawa gps samochody ciężarowe

CHRONISZ SWOJĄ FLOTĘ

Usługa OCHRONA 24H to usługa automatycznej procedury alarmowej. W przypadku kradzieży pojazdu lub innego, niebezpiecznego dla kierowcy lub ładunku zdarzenia system przeprowadza szereg działań weryfikujących zagrożenie.

Może to być telefon do właściciela, powiadomienie sms, ale także bezpośrednia współpraca z organami ścigania celem uniknięcia lub redukcji skutków zagrożenia.

system lokalizacji gps warszawa gps samochody ciężarowe

KORZYSTASZ Z USŁUGI E-TOLL

Jesteśmy pierwszym operatorem ZSL/OBU dopuszczonym przez Ministerstwo Finansów do systemu e-TOLL. Urządzenia GPS naszej firmy pozytywnie przeszły testy integracyjne i spełniły wszystkie postawione wymogi techniczne.

e-TOLL z VIASAT Monitoring to:

 • Certyfikowane przez KAS urządzenie ZSL lub OBU
 • Prawidłowa transmisja danych, wymaganych do poboru opłaty w e-TOLL
 • Status działania urządzenia w e-TOLL, powiadomienia i alarmy
 • Dostęp do usługi e-TOLL z poziomu przeglądarki

Zamów certyfikowane urządzenia e-TOLL dla swojej floty – przejdź do formularza

Zgoda Krajowej Administracji Skarbowej na dopuszczenie urządzeń
naszej firmy do systemu e-TOLL: zobacz

POTWIERDZONA JAKOŚĆ

0
LATA DOŚWIADCZENIA NA RYNKU
0
MONITOROWANYCH POJAZDÓW
0
KLIENTÓW KTÓRZY NAM ZAUFALI
system monitorowania i lokalizacji gps pojazdów
system monitorowania i lokalizacji gps pojazdów
system monitorowania i lokalizacji gps pojazdów
system monitorowania i lokalizacji gps pojazdów
system monitorowania i lokalizacji gps pojazdów

5 NAGRÓD DLA NAJLEPSZEGO SYSTEMU MONITORINGU POJAZDÓW

AUTOMONITORINGWIĘCEJ NIŻ ŚLEDZENIE GPS

Czujnik otwarcia
naczepy
Czujnik ruchu
Cyfrowa sonda
poziomu paliwa
Sensor odpięcia
naczepy
Pozycjoner GPS z funkcją
bezprzewodowej autoryzacji
Przycisk antynapad SOS
Pozycjoner
naczepowy

PODSTAWOWE FUNKCJE

Zobacz dlaczego AUTOMONITORING wykorzystywany jest do śledzenia i monitorowania tysięcy pojazdów w Polsce i Europie - zarówno przez małe, średnie jak i duże firmy.

LOKALIZACJA POJAZDÓW

Użytkownik systemu AUTOMONITORING ma możliwość ciągłego śledzenia pojazdu w czasie rzeczywistym, monitorowania aktualnej prędkości, a także wglądu do historii przejechanych tras. System umożliwia śledzenie oraz lokalizację pojazdu z dokładnością od 5 do 8 metrów na precyzyjnych mapach Polski firmy TARGEO oraz Europy firmy NAVTEQ.

KONTROLA PALIWA

AUTOMONITORING rejestruje poziom paliwa w zestawieniu z przebytą trasą. Pozwala to precyzyjnie określić zużycie paliwa na kolejnych kilometrach. Dodatkowo system przeprowadza analizę zdarzeń tankowania, co ułatwia weryfikację faktur oraz rozliczenie paliwa na poszczególnych trasach. W zależności od potrzeb i dokładności pomiaru, monitorujemy paliwo w pojazdach na 3 sposoby: pływak, moduł CAN oraz wykorzystując sondy paliwa.

OCHRONA POJAZDÓW

W przypadku kradzieży pojazdu lub innego niebezpieczeństwa dla kierowcy lub ładunku, usługa Ochrona 24h umożliwia rozpoczęcie automatycznej procedury alarmowej uzgodnionej wcześniej z klientem np. : telefon do właściciela pojazdu weryfikujący alarm, powiadomienie sms, lub bezpośrednia współpraca z policją w celu namierzenia pojazdu i jego odzyskania.

ZARZĄDZENIE TRANSPORTEM

System AUTOMONITORING służy do kompleksowego zarządzania transportem, poprzez rozbudowane funkcje logistyczne i komunikacyjne. Jest idealnym narzędziem dla dyspozytorów oraz specjalistów odpowiedzialnych za logistykę. Umożliwia obsługę zleceń transportowych, transmisję danych z tachografów cyfrowych (pliki DDD), weryfikację kart paliwowych, autoryzację i identyfikację kierowców, wyznaczanie tras przejazdu, przekroczenia granic, oraz zaawansowany monitoring ochronny naczep i przestrzeni ładunkowej.

RAPORTOWANIE

AUTOMONITORING generuje szereg ważnych raportów ułatwiających pracę i kontrolę nad pojazdami m.in.:

 • zestawienia logistyczne (przebyty dystans, zużycia paliwa, czas jazdy i postoju),
 • przekroczenia prędkości,
 • zestawienia tankowań,
 • ostatnie lokalizacje,
 • eksploatacja i stany liczników pojazdów.

ECO DRIVING

System generuje raport jazdy Eco Driving w którym automatycznie oceniane są parametry pojazdu i stylu jazdy kierowcy w trakcie danej jazdy punktacji od 1 do 10. Raport pokazuje ranking najefektywniej jeżdzących kierowców oraz wskazuje dokładne informacje o dystansie, czasie jazdy, zużytym paliwie, obrotach silnika oraz typie trasy (jazda miejska/trasa). Największą wartością raportu Eco Driving jest zaawansowana analiza stylu jazdy poszczególnych kierowców, która w znaczny sposób wpływa na oszczędności na paliwie w firmie.

E-TOLL

System AUTOMONITORING został wyposażony w specjalny moduł związany z usługą e-TOLL. Moduł jest dostępny dla użytkownika po podpisaniu stosownego aneksu/umowy.

System na bieżąco sprawdza status transmisji danych lokalizacyjnych do SPOE KAS i prezentuje go użytkownikowi w poniższych kolorach:

 • Zielony – aktywna transmisja danych
 • Żółty – chwilowa przerwa w transmisji danych
 • Czerwony – przerwa w transmisji danych

Zapoznaj się z Instrukcją Użytkownika (Przewodnikiem po usłudze e-TOLL) przygotowanym przez naszych ekspertów – zobacz dokument

PRODUKTY

Jesteśmy producentem urządzeń i systemów GPS.

POZYCJONER BLUBOX

Innowacja w dziedzinie satelitarnego systemu śledzenia pojazdów, zapewniająca większe bezpieczeństwo i eliminująca nadużycia kierowców. BluBox wyróżnia się wyrafinowaną konstrukcją i daje możliwość instalacji w szybki, bezinwazyjny sposób. BluBox w połączeniu z nową, ulepszoną wersją naszej mobilnej aplikacji jest świetnym narzędziem do optymalizacji kosztów zarządzania flotą i procesów biznesowych w firmie. Sprawdź nową, mobilną wersję aplikacji Automonitoring am2mobile – dostępna już na platformy IOS oraz Android.

 • akcelerometr
 • ecodriving
 • analiza stylu jazdy
  • dynamika przyspieszeń / hamowań
  • dynamika pokonywania zakrętów – przyspieszenia boczne
 • ranking kierowców
 • śledzenie trasy pojazdów
 • cyfrowe wejścia
 • możliwość podłączenia can
 • kompatybilność z usługą e-TOLL
POZYCJONER RUNTRACKER

Runtracker to jedno z najnowszych urządzeń Grupy VIASAT dedykowane do zaawansowanych funkcji lokalizacji, monitoringu oraz zarządzania pojazdami ciężarowymi. Urządzenie oferuje wysoce kompleksowe i innowacyjne funkcjonalności niezbędne do prawidłowego zarządzania flotą.

Oprócz podstawowych funkcji lokalizacji, gromadzenia historii tras, czy przesyłania informacji o postojach pojazdu, urządzenie dostarcza dokładne dane związane ze zużyciem paliwa, stanem licznika, czy temperaturą w przestrzeni ładunkowej.

Urządzenie obsługuje pobieranie danych z tachografu i karty kierowcy ze zdalnym uwierzytelnianiem, a raportowanie statusu kierowcy dostępne jest w czasie rzeczywistym.

Poniżej wybrane funkcjonalności i cechy urządzeń z serii Runtracker. Zadzwoń (+48) 22 546 08 88 i dowiedz się więcej!

 • Rejestracja trasy (śledzenie trasy pojazdu, informacje o przebytym dystansie oraz czasie przejazdu, włączenie/wyłączenie silnika, zliczanie zużytego paliwa)
 • Podłączenie pod CAN / FMS (informacje o zużyciu paliwa, poziomie paliwa, stanie licznika, czasie pracy silnika, temperaturze silnika)
 • Pobieranie plików DDD (karty kierowcy i tachograf)
 • Raportowanie statusu kierowcy w czasie rzeczywistym
 • Wejścia cyfrowe (do 9 wejść)
 • Monitoring temperatury (do 4 punktów pomiarowych)
 • Przycisk napadowy
 • Przekroczenie prędkości
 • Analiza wypadku
 • Jamming
 • Kompatybilny z usługą SENT-GEO
 • Kompatybilny z usługą e-TOLL
Certyfikowane urządzenia e-TOLL (ZSL i OBU)

Jesteśmy pierwszym operatorem ZSL/OBU dopuszczonym przez Ministerstwo Finansów do systemu e-TOLL. Urządzenia GPS naszej firmy pozytywnie przeszły testy integracyjne i spełniły wszystkie postawione wymogi techniczne.

System e-TOLL to nowoczesne narzędzie wprowadzone w celu realizacji poboru opłaty za przejazd po płatnych odcinkach dróg w Polsce, zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. System e-TOLL w dniu 30 września 2021 r. zastąpił dotychczasowe rozwiązanie viaTOLL. Zadzwoń (+48) 22 546 08 88 i dowiedz się więcej!

e-TOLL z VIASAT Monitoring to:

 • Certyfikowane przez KAS urządzenia ZSL i OBU
 • Prawidłowa transmisja danych, wymaganych do poboru opłaty w e-TOLL
 • Status działania urządzeń w e-TOLL, powiadomienia i alarmy
 • Dostęp do usługi e-TOLL z poziomu przeglądarki

Zamów certyfikowane urządzenia e-TOLL dla swojej floty – przejdź do formularza

Zgoda Krajowej Administracji Skarbowej na dopuszczenie urządzeń
naszej firmy do systemu e-TOLL: zobacz

System GPS do samochodu

Odpowiadamy na najczęstsze pytania i wątpliwości inwestorów zainteresowanych korzyściami płynącymi z instalacji automonitoringu GPS w samochodach służbowych.

System lokalizacji pojazdów GPS

Efektywne zarządzanie flotą samochodową w firmie wymaga posiadania chociażby podstawowych danych na temat eksploatacji pojazdów. System lokalizacji GPS Viasat pozwala nie tylko na lokalizację samochodów w czasie rzeczywistym, ale również zbieranie i archiwizację informacji na temat ich użytkowania przez poszczególnych kierowców. Nasz system GPS w samochodzie pomaga w wykrywaniu ewentualnych nadużyć oraz zaniedbań, co przekłada się na rzeczywiste korzyści. System lokalizacji pojazdów sprawdza się zarówno w przypadku firm transportowych jak i przedsiębiorstw spoza branży transportowej, które dysponują własną flotą samochodową.

System monitoringu pojazdów

System lokalizacji GPS do samochodów ciężarowych posiada szereg funkcjonalności, które wpływają na bezpieczeństwo kierowcy, ładunku oraz samego pojazdu, jak i umożliwiają efektywne zarządzanie procesami logistycznymi w firmie – dyspozytor ma stały dostęp do informacji na temat aktualnego miejsca pobytu pojazdu, dzięki czemu może efektywnie przewidywać czas dostawy lub odbioru obsługiwanego ładunku. Dodatkową korzyścią płynącą z instalacji systemu lokalizacji pojazdów są oszczędności wynikające z optymalizacji kosztów eksploatacji samochodów (funkcja ECO DRIVING) oraz nadzoru nad rzeczywistym czasem pracy kierowców.