TARGA TELEMATICS wprowadza nowe rozwiązania do zarządzania flotą po przejęciu VIASAT

Opublikowano 26/04/2024

f-28052024

Dzięki rozwiązaniom Viasat Fleet Start i Advanced, Targa Telematics rozszerza swoje portfolio usług dedykowanych dla rynku transportu i logistyki.

Targa Telematics, wiodący globalny gracz w dziedzinie technologii Internetu Rzeczy (IoT) oraz rozwoju cyfrowych rozwiązań i platform dla mobilności połączonej – zaprezentowała swoje najnowsze rozwiązania.

Viasat Fleet Start i Advanced przekształcają dane zbierane w czasie rzeczywistym z pojazdów, takich jak samochody osobowe i lekkie pojazdy użytkowe, w usługi zarządzania flotą. Usługi te umożliwiają redukcję kosztów, poprawę procesów w przedsiębiorstwie, dodatkową ochronę przed kradzieżą lub nadużyciem. Użytkownicy mogą również przeglądać raporty dotyczące stylu jazdy i wypadków. Wersja Viasat Fleet Advanced zawiera funkcję zarządzania serwisami pojazdów wraz z możliwością monitorowania zużycia paliwa i emisji CO2 floty.

Rozwiązania Viasat zintegrowane z platformą IoT Targa Telematics, dostępne na całym rynku europejskim oraz w Chile. To rozszerzenie potwierdza zaangażowanie firmy w rozbudowę międzynarodowego zasięgu oraz wzmocnienie swojej pozycji w Europie. Rozwiązania Viasat Fleet Start i Advanced oferują rozwiązanie niewymagające specjalnej personalizacji, zapewniając jednocześnie wysoką jakość i stabilność usługi. Jest to możliwe dzięki wieloletniemu doświadczeniu firmy oraz zdolności do zarządzania dużymi wolumenami.

Viasat Fleet Start i Advanced są wynikiem integracji rozwiązań Viasat z platformą Targa Telematics. Ta integracja, osiągnięta w mniej niż rok po przejęciu, była możliwa dzięki harmonii i synergii między zespołami sprzedaży w poszczególnych krajach i zespołem Go to Market, które współpracowały, aby dostarczyć wysoce innowacyjne rozwiązanie. 

Z jednej strony skorzystaliśmy z ogromnego doświadczenia w sektorach logistyki i transportu. Z drugiej strony, innowacja technologiczna była stale napędzana przez nieustanne zaangażowanie w badania i rozwój, co pozwoliło nam wzbogacić rozwiązania Viasat o nowe funkcje” – powiedział Alberto Falcione, Wiceprezes ds. Sprzedaży w Targa Telematics.

Rozwiązania Fleet Start i Advanced zapewniają natychmiastowy wgląd w najważniejsze informacje dotyczące floty, dając możliwości poprawy efektywności w ciągu kilku sekund za pośrednictwem platformy internetowej. Danych mogą być również zintegrowane z systemami IT klienta lub istniejącymi platformami, umożliwiając tym samym automatyzację działań i procesów rozliczeniowych.

Targa Telematics to wiodący, globalny gracz na rynku IoT, cyfrowych rozwiązań oraz platform dla inteligentnej mobilności. Firma posiadająca ponad 20-letnie doświadczenie, oferuje rozwiązania w dziedzinie telematyki, inteligentnej mobilności i cyfrowych platform IoT. 

 

Targa Telematics wzmocniła swoją obecność na rynkach europejskich – dzięki silnej obecności w krajach takich jak Włochy, Wielka Brytania, Francja, Hiszpania, Portugalia, Belgia, Polska i Rumunia i Chile. Obsługuje firmy wynajmu krótko i długoterminowego, firmy finansowe i duże floty, oferując usługi począwszy od telematyki dla segmentu firm ubezpieczeniowych po zarządzanie aktywami i flotą oraz usługi zdalnej diagnostyki i telemetrii pojazdów, w tym pojazdów profesjonalnych, budowlanych, czy lotniskowych.

Więcej informacji: www.targatelematics.com